Драма в края донесе трите точки за Сити

Манчестър Сити постигна много драматична победа с 3:2 над конкурента си за титлата Тотнъм на своя „Етихад". Пред пълните трибуни домакините отбелязаха две попадения между 56-ата и 59-ата минути чрез Насри и Лескът, но до 65-ата „шпорите" успяха да изравнят чрез Дефоу и Бейл. В добавеното време на мача „небесносините" получиха шанс да изпълнят дузпа. Балотели запази хладнокръвие и донесе победата на своя отбор.

Манчини заложи на много офанзивна схема. В защита до Лескът започна Стефан Савич, тъй като капитанът Венсан Компани е наказан, а Коло Туре е в Африка с националния отбор на Кот д'Ивоар. В средата на терена оперираха Джеймс Милнър и Гарет Бари, а по крилата излязоха Насри и Силва. В нападение италианският мениджър заложи на дуото Агуеро-Джеко.

Хари Реднап разчиташе на всичките си ключови футболисти, като единствено Адебайор не бе в състава на „шпорите" тъй като според договора за наем няма право да играе срещу Сити. На негово място в нападение започна Джермейн Дефоу.

Първото полувреме на двубоя бе изпълнено с грешки и от двете страни като действията се развиваха основно в центъра на терена. Първото по-интересно положение дойде в 18-ата минута. Насри подаде добре към Силва, който напредна отляво, центрира в наказателното поле, но Джеко и Агуеро не се разбраха и не последва нищо опасно за Фридъл. В 30-ата минута отново Агуеро имаше шанс да вкара, но вратарят на Тотнъм спаси удара му от границата на наказателното поле. До края на полувремето отборите продължиха да действат припряно и до по-сериозни положения не се стигна.

Второто полувреме беше в пълен контраст на първото. Домакините натиснаха още в началото и това даде резултат. В 56-ата минута Силва получи топката в центъра и пусна страхотен извеждащ пас към Насри, който се озова очи в очи с вратаря, и с прецизен удар откри резултата в полза на Сити.

Три минути по-късно Джолиън Лескът покачи резултата. Самир Насри центрира от корнер, Джеко отклони топката, която се озова в краката на защитника и той направи резултата 2-0, с което даде удобна преднина на своя тим.

Футболистите на Манчестър не се радваха дълго, тъй като минута по-късно резултата бе намален. Стефан Савич бе останал последен в отбраната на Сити и не можа да отиграе изчистена топка. Тя попадна в краката на Дефоу, който мина вратаря Харт и отбеляза в опразнената врата.

Голът стъписа домакините и Тотнъм се възползва от объркването в редиците им. В 65-ата минута Арън Ленън напредна по лявото крило и проби към наказателното поле. Крилото видя свободният пред наказателното поле Гарет Бейл и му подаде. С едно докосване уелсецът отправи страхотен удар, който прехвърли вратаря на „небесносините" и се оплете в мрежата за 2-2. Голът на Бейл бе невероятен и със сигурност е един от най-красивите през този сезон във Висшата лига.

Последваха интересни атаки и към двете врати като Сити натискаха повече, но атаките им не носеха желания успех. Манчини замени яловия Джеко и на негово място пусна Марио Балотели, който раздвижи атаката на „небесносините", но отново без резултат.

От своя страна, Хари Реднап извади Рафаел ван дер Ваарт и на негово място се появи Джейк Ливърмор, който зае позиция на дефанзивен халф. В последните минути Тотнъм се затвори и разчиташе на контраатаки до края на мача.

Заключителните минути на двубоя бяха изпълнени с драма. Домакините натиснаха в отчаян опит да вземат победата, но даденото продължение нова грешка в защитата им позволи на Бейл да напредне в наказателното поле. Той подаде на Дефоу, който не можа да да вкара топката в опразнената врата и да донесе победата на Тотнъм.

И когато всички очакваха мачът да завърши наравно, капитанът на Тотнъм Ледли Кинг допусна единствената си грешка в мача. Балотели получи топката в наказателното поле и бе фаулиран от Кинг. Съдията бе безкомпромисен и отсъди дузпа за домакините, въпреки протестите на „шпорите". Зад топката застана влезлият като смяна Балотели, който запази хладнокръвие и донесе победата на своя отбор.

С тази победа Манчестър Сити събра 54 точки от 22 мача и увеличи преднината си на 6 точки пред основния си конкурент за титлата Манчестър Юнайтед, който играе по-късно в Лондон срещу Арсенал. Тотнъм пък почти сигурно се прости с амбициите си за титла. „Шпорите" се намират на 3-о място с актив от 46 точки и вече са на 8 от първото място.