Милан на Зеедорф започна с победа

Кларънс Зеедорф тръгна с победа начело на Милан, след като тази вечер "росонерите" надвиха Верона с минималното 1:0 в последния двубой от двубой от 20-ия кръг на Серия А.

Единственото попадение за миланския гранд отбеляза Марио Балотели от дузпа в 82-а минута и така донесе едва шестия успех на своя отбор през този сезон.

Победата на Милан не дойде никак лесно. Тимът бе по-активен, но трудно стигаше до сериозно голови положения пред вратата на Верона. За късмет на тифозите в Милано Алехандро Гонзалес препъна Кака в наказателното поле на гостите и реферът Мауро Бергонци посочи бялата точка, а Балотели свърши своята работа. "Росонерите" се отчетоха и с една греда, дело на Робиньо през втората част.

Победата формира активът на Милан на 25 точки, с които тимът заема 11-а позиция. Верона пък е на шеста позиция с 32 пункта, толкова, с колкото разполага и петия Интер.

Новият наставник на Милан Кларънс Зеедорф не можеше да разчита на контузените Джампаоло Пацини и Стефан Ел Шаарауи. С травми са още Игнацио Абате, Кевин Коснтант и Съли Мунтари. През седмицата съставът бе напуснат и от Алесандро Матри, който отиде под наем до края на сезона в тима на Фиорентина.

Новото попълнение Кейсуке Хонда стартира за първи път като титуляр в Серия А и зае позиция зад централния нападател Марио Балотели, който пък получи почивка през седмицата срещу Специя за Купата на Италия. В задни позиции Балотели бе подпомаган и от Робиньо и Кака.

4058930

Старши-треньорът на Верона Андреа Мандорлини не можеше да разчита на своя голмайстор Лука Тони, който бе контузен. Така в предни позиции за Верона срещу Милан стартираха Даниеле Качия, подкрепян от Хуан Мануел Итурбе и Хуан Гомес Талеб. Адриан Сирилиано пък замени Жоржиньо в центъра, след като през седмицата бразилецът бе продаден в Наполи.

За втори пореден път пък българският страж Николай Михайлов не попадна в групата на тима. До този момент той е играл само в един мач - за Купата на Италия срещу Сампдория, когато получи 4 гола и публично обяви, че иска да напусне "жълто-сините".

4058908

Милан започна добре срещата и в първите двайсетина минути създаде няколко много добри ситуации пред Рафаел. В 15-а минута Балотели получи хубав пас от Кака и тества бразилския страж на Верона, който обаче се справи. Две минути по-късно Хонда бе изпуснат в наказателното поле и можеше да отбележи първия си гол в Серия А, но не намери добре топката.

След това обаче креативността в играта на "росонерите" секна и въпреки че продължаваха да са по-активният тим на терена трудно достигаха до кой знае какви положения. До края на полувремето Балотели и Монтоливо се отличиха с няколко удара от дистанция, които обаче не доведоха до резултат.

Втората част започна с преса на Милан, но старите слабости в отбрана на няколко пъти отново проличаха и първото положение бе на сметката на Верона. В 51-а минута Даниеле Качия пусна хубав пас към Мануел Итурбе в наказателното поле, но бразилецът демонстрира слабо докосване, а и се оказа, че е в положение на засада.

4058933

С изтичането на минутите обръчът пред вратата на Верона се стесняваше, но това не водеше до никакъв резултат. Първото сериозно положение за втората част на сметката на "росонерите" дойде в 68-а минута, когато Робиньо удари лявата греда на Рафаел след рикушет в тяло на противников футболист.

Гостите отвърнаха с хубав изстрел на Итурбе от дистанция, при който Абиати се намеси несигурно, но отбраната пред него му помогна.

Това, което не успя да стори Милан, бе подарено на "росонерите" от техния противник. В 82-а минута Алехандро Гонзалес направи необмислен шпагат в краката на Кака край аутлинията и бразилецът падна в наказателното поле. Зад топката застана Балотели, който по-рано през сезона изпусна две дузпи, но този път бе точен и даде изключително ценната победа на своя тим.