Атлетико (Мадрид) хвърли на боклука златната си възможност

Атлетико (Мадрид) не успя да победи Севиля като домакин в късния неделен двубой от Примера Дивисион и пропусна уникална възможност да излезе начело в класирането на испанския шампионат.

По-рано тази вечер Барселона допусна изненадващо равенство 1:1 при гостуването си на Леванте и "дюшекчиите" се нуждаеха от победа срещу Севиля, за да се превърнат в едноличен лидер.

Те обаче също стигнаха само до 1:1 и разочароваха готовият за празник "Висенте Калдерон".

Домакините започнаха добре и излязоха напред в резултата в 18-та минута чрез Давид Вия, като до края на първото полувреме пропуснаха да водят с по-голям аванс. През втората част Севиля показа друго лице и стигна до равенството благодарение на точно изпълнена от Иван Ракитич дузпа.

Това бе едва второ домакинско равенство за Атлетико, като досега с точка от "Висенте Калдерон" успя да си тръгне само Барселона и то в миналия кръг. Севиля пък няма поражение вече в пети пореден мач като гост.

Така Барса и Атлетико остават с равен брой точки - по 51 на първо и второ място, а най-доволен отново е отборът на Реал Мадрид, който само за два кръга стопи четири точки от аванса на противниците си.

Севиля заема седма позиция с 31 пункта.

Диего Симеоне заложи на познатия състав и в предни позиции започнаха големите звезди на Атлетико Диего Коста и Давид Вия. Наставникът на Севиля Унай Емери пък остави на резервната скамейка Хосе Антонио Рейес, който игра миналата седмица при равенството срещу Елче, а вместо него сред 11-те стартира Алберто Морено. Като единствен нападател за тима от Андалусия започна Карлос Бака.

4058923

Срещата логично започна с натиск на домакините, за които победата бе от изключително значение. В 13-а минута Фелипе стреля опасно, след като разигра на двойно подаване с Давид Вия в наказателното поле, но топката профуча над вратата, а като че ли по-доброто решение в случая бе да бъде потърсен Диего Коста.

Само минута по-късно самият бразилец демонстрира класата си. Той получи пас от Раул Гарсия, майсторски преодоля Фернандо Наваро и стреля от над 25 метра, но топката удари мрежата от външната страна на вратата на Бето.

В 18-а минута обаче нямаше кой да спаси андалусийци. Диего Годин свали топката при едно центриране от корнер, Бето се намеси неубедително и дебнещият от задна позиция Давид Вия я промуши под крака на Федерико Фасио, за да отбележи 14-ия си гол срещу Севиля.

4058921

До края на полувремето "дюшекчиите" изцяло контролираха играта. Севилци опитаха да изтеглят играта в по-предни позиции и това откриваше шансове за бързоногите играчи в "червено-бяло". Сериозните голови положение пред Бето след гола обаче бяха малко и резултатът се запази.

Най-чистото положение за Севиля пък дойде в 38-а минута. Тогава в наказателното поле на Атлетико се получи карамбол при едно центриране от корнер, топката достигна до Фасио, но той като по чудо не сполучи да я прати във вратата на Тибо Куртоа.

Още на полувремето Емери предприе доста офанзивна схема, като смени бранителя Николас Парехо с Кевин Гамейро, който да партнира на Бака в предни позиции.

Атлетико (Мадрид) продължаваше да е по-активният тим на терена, но през второто полувреме головите положения бяха малко. Освен, че се нуждаеха от втори гол, за да успокоят играта, домакините действаха сигурно и в защита, защото един гол в полза на Севиля щеше да промени всичко.

Гамейро и останалите смени на Севиля в лицето на Марко Марин и Хосе Антони Рейес раздвижиха играта на андалусийци и през втората част те имаха съвсем различен облик.

4058919

В 71-а минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа,  след като Хуанфран задържа Карлос Бака за фланелката в наказателното поле пред Тибо Куртоа. Иван Ракитич бе непоколебим от бялата точка и това оправда страховете по трибуните на "Висенте Калдерон".

Тимът на Диего Симеоне се хвърли в атаки, а Севиля показа, че ще се задоволи с точката и прие играта в собствената си половина в заключителната част от двубоя. Въпреки мощния си натиск домакините така и не успяха да разпечатат за втори път Бето, а безсилието им повиши нервите на терена и в края на двубоя се стигна до грозни сцени между Диего Коста и Федерико Фасио.

В крайна сметка страстите бяха успокоени с червен картон за Алберто Морено от тима на Севиля. Това обаче не помогна на Атлетико да стигне до така важния втори гол и "дюшекчиите" изпуснаха своята златна възможност.