Милан изтръгна победата в дербито

Отборът на Милан победи Интер с минималното 1:0 в голямото дерби от 36-ия кръг на италианската Серия А.

Единственият гол в мача бе дело на Найджъл де Йонг, който се разписа с глава след центриране на Балотели в 65-та минута. Това бе първа победа на Милан в дербито след пет мача без успех.

Двата отбора предложиха интересен сблъсък, като разчитаха много на единоборствата по целия терен. Милан бе по-опасният отбор, докато Интер повече играеше с топката в центъра на терена, но не създаваше опасности пред Абиати.

С тази важна победа Милан вече има 54 точки на 8-мо място, колкото има Парма. Интер е с 57 точки на пето място и изглежда почти сигурен за Европа.

„Росонерите“ изостават на 1 точка от 6-ия Торино, което е последното място даващо право на Лига Европа. Не трябва да се подценяват отборите на Лацио и Верона, които играят своя мач един срещу друг в понеделник. Двата отбора са плътно зад Милан с 52 точки и при победа на единия тим ще изпреварят „росонерите“.

Така в оставащите два мача Милан ще се надява на издънка на някой от Парма или Торино, като двата отбора имат директен сблъсък в следващия кръг.

Двубоят на "Сан Сиро" започна със владеене на топката от страна на Интер в началните минути. Още в 7-тата минута Балотели намери пространство и стреля покрай вратата на Самир Ханданович. В 18-та минута Нагатомо нахлу много опасно в наказателното поле на Милан отляво.

Той стигна до аутлинията и пусна успореден пас, но Абиати внимаваше и улови топката преди да стигне до Паласио. Двата отбора не се опитваха да атакуват непрестанно като борбата бе предимно в центъра на терена.

В 37-та минута дойде и най-чистото положение в мача. Кака излезе срещу двама защитници на Интер. Бразилецът финтира единия и веднага стреля от движение право в напречната греда зад Ханданович.

4083931

Ударът на Кака в гредата

В 45-та минута Милан сътвори бърза контра. Кака изведе по дясното крило Таарабт, който веднага я върна високо на бразилеца, но неговия удар от воле мина над вратата

Второто полувреме първата по-добра възможност бе в 58-ма минута. Филип Мексес стреля с глава след кронер близо до гредата.

В 66-та минута дойде и гола на Милан. Балотели центрира от пряк свободен удар като сложи топката на главата на Найджъл Де Йонг и той заби топката в мрежата на Ханданович. Интер потърси веднага изравняването и още в следващата атака Родриго Паласио шутира право в Абиати.

В 76-та минута Милан вкара и втори гол, но той не бе зачетен заради засада на влезлия като резерва Джампаоло Пацини. Валтер Мацари направи няколко смени пускайки Гуарин и Милито, но неговите футболисти не успяха да стигнат до голово положение в последните минути.