Драма на "Бернабеу" - Реал за малко не отписа титлата

Феноменален гол на Кристиано Роналдо в 91-ата минута спаси Реал Мадрид от шокиращо поражение като домакин на Валенсия. „Кралския клуб“ бе на път да загуби от „прилепите“ за първи път от 12 мача, но все пак стигна до равенство 2:2 в изключително напрегнат и вълнуващ двубой.

Грешната стъпка на Атлетико (Мадрид) с поражението с 0:2 от Леванте по-рано днес върна надеждите за титла на феновете на „белия балет“, но футболистите на Карло Анчелоти не можаха да се възползват от „подаръка“ на градския си съперник и бяха отчаяни от великолепно представилия се вратар Диего Алвеш.

В 44-ата минута Жереми Матьо даде аванс на Валенсия с удар с глава, но в 58-ата Серхио Рамос по същия начин възстанови равенството. Даниел Парехо за втори път простреля Диего Лопес в 67-ата минута, но в първата на добавеното време Кристиано Роналдо с пета взриви феновете на „Сантяго Бернабеу“ - 2:2.

Португалската суперзвезда вече има 31 гола в Примера дивисион, но самият той ще остане разочарован от представянето си, защото отправи около 20 удара към противниковата врата, но бе многократно спиран от Диего Алвеш.

4083938

Така Реал Мадрид вече има 83 точки – 2 по-малко от Барселона и 5 по-малко от Атлетико, които са с мач повече от „белия балет“. Евентуален успех в отложения двубой на Реал с Валядолид ще прати „кралския клуб“ на втора позиция на 2 точки от „дюшекчиите“, на които им предстои домакинство на Барселона в последния кръг на първенството.

Валенсия пък има 46 точки на 8-мото място и остава на 7 от 7-ия Виляреал, който по-рано днес завърши 0:0 със Севиля. Това означава, че „прилепите“ окончателно загубиха шансовете си да се класират за Лига Европа за следващия сезон.

4083939

През първите десет минути „белия балет“ създаде три отлични положения за ранно откриване на резултата, най-чистото от които бе пропуснато от Кристиано Роналдо. Още в 4-ата минута португалската суперзвезда стреля по диагонала от близка дистанция, но Диего Алвес съкрати ъгъла и парира изстрела.

4083940

Карим Бензема с глава от три метра не можа да засече в очертанията центриране на Гарет Бейл, като уелсецът малко по-късно също имаше шанс да се разпише, но го пропиля. В 16-ата минута обаче трибуните на „Сантяго Бернабеу“ изтръпнаха, след като Даниел Парехо бе оставен непокрит в малкия пенал и с глава нацели горната греда на вратата на домакините. Поздравления заслужи вратарят Диего Лопес, защото с върха на пръстите си отклони кълбото от очертанията.

4083941

Роналдо с два опасни удара в рамките на 60 секунди отново провокира великолепни намеси от страна на Диего Алвес. Първата дойде след нов диагонален изстрел от близка дистанция на CR7 в 25-ата минута, а след удар с глава стражът на Валенсия изчисти в корнер с боксиране.

В 40-ата пък самостоятелен пробив от 30-ина метра на Роналдо завърши с удар от границата на пеналтерията, който Алвес отрази, а при добавката прострелното центриране на Бейл бе засечено от Бензема, но встрани от гредата.

4083942В 43-ата минута Софиан Фегули с много красив удар от ъгъла на пеналтерията провокира Диего Лопес да покаже класа. От изпълнението на корнера обаче изненадващо Жереми Матьо се пребори с Рафаел Варан и почти от упор (без да скача) с глава разстреля Лопес – 0:1.

След почивката бе видимо желанието на домакините бързо да върнат гола, но Роналдо продължаваше да няма късмет в опитите си да преодолее Диего Алвес. Два изстрела на португалеца от границата на наказателното поле бяха отразени от вратаря, а диагонален шут на Иско мина покрай гредата.

В 59-ата минута най-накрая Реал разпечата мрежата на съперника, като центриране на далечната греда бе отклонено с глава от Роналдо към малкия пенал, а там с глава Серхио Рамос отблизо простреля Алвес – 1:1.

Валенсия обаче не само не се стъписа след изравняването, но започна да задържа повече топката и моментално се впусна в опити да щурмува противниковото наказателно поле. Така в 67-ата минута Фегули центрира прострелно в пеналтерията и Дани Парехо изпревари бранителите в бяло, за да насочи кълбото в мрежата – 1:2.

Кралския клуб“ се впусна в отчаяни опити да промени изражението на светлинното табло, като Роналдо с фантастичен гол с пета взриви публиката на „Бернабеу“ - 2:2.