Кошмар за Атлетико (Мадрид) срещу Леванте

Отборът на Атлетико (Мадрид) направи много голяма издънка при гостуването си на Леванте.

Възпитаниците на Диего Симеоне загубиха с 0:2 и по този начин поставиха под голяма въпросителна своите шампионски амбиции.

„Дюшекчиите“ продължават да водят в класирането с 88 точки пред Барселона (85) и Реал Мадрид (82).„Белия балет“ обаче е с два мача по-малко. Тази вечер Роналдо и компания ще приемат Валенсия в последния мач от 36-ия кръг.

При победа за Реал тази вечер и в отожения мач в сряда тогава двата финалиста в Шампионската лига ще се изравнят по точки два кръга преди края на първото място.

Все пак Атлетико (Мадрид) има по-добри показатели в директните двубои и ако не загуби повече точки ще е шампион. В последният кръг обаче мадриския тим гостува на Барселона. Каталунците имат минимални шансове за титлата, но трябва да чакат  загуба на Реал Мадрид.

Изглежда умората от мача с Челси си каза своето в днешната среща във Валенсия. Ужасно много фенове на „дюшекчиите“ пропътуваха разстоянието до стадиона на Леванте, за да помогнат на своите любимци. Диего Симеоне даде почивка на Арда Туран, Адриан и Марио Суарес.

Въпреки това Атлетико игра на ниво, но липса на шанс пред гола лиши отбора от нещо в този мач. Мадридчани изпитват много големи проблеми в последните си гостувания на Леванте след като допуснаха трета загуба в последните четири мача и имат един равен.

Срещата започна кошмарно за гостите, които си отбелязаха автогол още в 7-таминута. След центриране от корнер Фелипе Луиш си заби топката в собствената врата.

Последва териториален натиск на Атлетико (М), но Леванте се справи и дори успокои играта в края на първото полувреме. Вратарят на домакинте Навас се намеси перфектно след удар на защитника Алдервирелд.

Второто полувреме Атлетико рискува в търсене на трите точки. Диего Симеоне пусна и Диего, Адриан и Арда Тура. В 53-та минута Хуанфран се пожертва и спаси своя отбор след като Арда Туран вече виждаше как топката влиза във вратата.

В 65-та минута Фелипе Луиш можеше да се реабилитира за автогола, като се включи перфектно при едно центриране, но топката бе избита от корнер. Две минути по-късно отново Навас направи страхотно спасяване след удар от 25 метра.

Така се стигна до 69-та минута, когато след бърза контра Барал се разписа за Леванте. Това обезкуражи играчите на Атлетико и те не успяха да намерят сили за нещо повече в този мач.

Така интригата в испанското първенство изглежда ще се запази до края и последният мач между Барселона и Атлетико (М) ще бъде решаващ за титлата.