Милан и Сампдория поделиха точките (ВИДЕО)

Милан и Сампдория завършиха наравно 1:1 в късното дерби от неделната програма на 30-ия кръг в Серия А на стадион „Сан Сиро“. И двата отбора могат да съжаляват за пропуснатата победа, защото домакините атакуваха повече, особено в заключителните минути на двубоя, а гостите трябва да се ядосват, че по крайно нелеп начин допуснаха изравняване.

Всички резултати и голове от деня в Серия А вижте НА ТОЗИ ЛИНК.

В 58-ата минута след чудесна акция на Самуел Ето'о и отличен негов пас към Роберто Сориано резулатът бе открит от италианеца с прецизен негов шут от дъгата на наказателното поле. В ситуацията той бе оставен сам заради грешка в защитата на Милан, като Игнасио Абате нито успя да го покрие, нито се изтегли достатъчно бързо, за да го остави в положение на засада.

В 74-ата минута Найджъл де Йонг отбеляза изравнителното попадение, но то падна с голяма доза късмет от страна на „росонерите“. След изпълнение на ъглов удар топката попадна в Де Йонг, който от десет метра бе с гръб към вратата, но отправи ножичен изстрел, който не бе изчистен адекватно от Алфред Дънкан. Ганайският халф на практика засече топката в собствената си мрежа, вместо да остави вратарят Емилиано Вивиано да се справи с нея.

Като цяло Милан повече търсеше победата в края на срещата и стигна близо до втори гол с шут на Сусо, който обаче уцели гредата. Типичната тактика на Синиша Михайлович този път не можа да осигури победа на Сампдория и тимът записа втори пореден мач без успех.

„Росонерите“ с 42 точки остават на осмо място в класирането и продължават да са със седем пункта по-малко от своя днешен съперник, който окупира шестата позиция, както и от петия Фиорентина (също с 49).

4138327

Реално Милан има нищожни шансове да се пребори за място в Лига Европа от следващия сезон, като има вариант и шестото място в Серия А да предоставя билет за евротурнирите. На финала за Купата на Италия са водачът в Калчото Ювентус и вторият в подреждането Лацио, които почти сигурно ще си заслужат квоти за Шампионска лига.