Марсилия сгреши и прати Бербатов в зона „Шампионска лига“ (ВИДЕО)

снимка: ligue1.com

Олимпик (Марсилия) се сгромоляса във втори пореден ключов двубой от френската Лига 1 и отстъпи с 0:1 в гостуването си на Бордо, поради което сдадоха третото място в класирането за сметка на Монако и Димитър Бербатов.

В 61-ата минута Седрик Ямбере се възползва от подаване отдясно на Мариано с премерен изстрел от около седем метра откри резултата в полза на Бордо и донесе успеха на домакините. Победата е много важна за тях, защото с нея те събират 54 точки и остават на две от петия в таблицата Сент Етиен.

Марсилия с 57 пункта е вече четвърти с 1 точка по-малко от Монако, който в петък откри кръга с убедителна победа 3:0 като гост на Каен. Отборът от „Стад Велодром“ вече не е считан за претендент за титлата, като разликата с водача ПСЖ е пет точки, а столичани са с мач по-малко.

Възпитаниците на Марсело Биелса бяха лидери в първите няколко месеца от шампионата, в последствие се държаха на нищожна дистанция от новия водач Олимпик (Лион), но слаба серия през февруари ги понижи от претендент за титлата в претендент просто за място, даващо право на участие в Шампионска лига.

През март Марсилия се възроди с разгромни победи 6:1 над Тулуза и 4:0 над Ланс, както и силно представяне в дербито с Лион (0:0), но миналата седмица по крайно нелеп начин бе изпуснат отличен шанс тимът да се върне в битката за титлата. Загубата след обрат с 2:3 от Пари Сен Жермен като че ли деморализира отбора и днес вече той е извън топ 3 за сметка на Монако.