Михайлов и Твенте разгромиха Грьонинген с 4:1

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Твенте победи с категоричното 4:1 като домакин състава на Грьонинген в мач от 19-тия кръг на Ередивизие.

За тима от Еншеде цял мач изигра националният страж на България Николай Михайлов.

Твенте започна повече от добре срещу „зелено-белите" и поведе с 2:0 след само 23 минути игра. Автор и на двете попадения бе острието на домакините Луук де Йонг, а полувремето завърши при този резултат.

Малко след подновяването на играта Върджил ван Дийк успя да върне едно попадение във вратата на „червените".

До края на мача обаче Ники Михайлов не допусна друг гол, а Твенте направи резултата изразителен в своя полза.

В 58-та минута Де Йонг оформи своя хеттрик, а само 8 минути по-късно Лерой Фер вкара за 4:1, което се оказа и крайният резултат в срещата.

С победата Твенте се изравни на второто място с АЗ Алкмар. И двата отбора имат по 39 точки.

Начело в таблицата с 41 пункта е тимът на ПСВ Айндховен, който в петък победи с 3:1 Витес. Българският национал Станислав Манолев изигра цял мач за филипсите и отбеляза третия гол, а авторитетният сайт Goal.com определи бившия футболист на Литекс за играч на мача.