Лече изненада Интер и прекрати серията му в Калчото (видео)

Интер бе постигнал победа седем поредни двубоя под ръководството на Клаудио Раниери, но през тази седмица регистрира цели две поражения - с 0:2 срещу Наполи за Купата на Италия и 0:1 днес от Лече в Серия А.

„Нерадзурите" изненадващо отстъпиха на „Стадио Виа дел Маре" на непретенциозния си противник, за когото победата бе първа на домашен терен. Единственото попадение в срещата бе дело на Гилермо Джакомаци в 40-ата минута на двубоя.

Загубата допълнително отдалечава Интер от първата позиция в класирането, а и по този начин възпитаниците на Клаудио Раниери пропуснаха шанса да доближат Удинезе в класирането.

Така „нерадзурите" остават на пето място с 35 точки, докато четвъртият Лацио е с 36, а Удинезе - 38 на трета позиция. Лече вече има 16 пункта и се откъсва от дъното в класирането, макар да остава в зоната на изпадащите на 18-то място.

Лидер е Ювентус с 44 точки, а веднага след него е Милан, който има 40, но още не е изиграл мача си от 20-ия кръг. Това ще стане довечера от 21:45 часа на „Джузепе Меаца" срещу Каляри.

Интер прекрати поредицата си от мачове без допуснат гол като гост - Жулио Сезар не бе вадил топката от мрежата си цели 446 минути далеч от дома, преди Джакомаци да го накаже в края на първото полувреме.

Джампаоло Пацини има цели 9 гола в кариерата си срещу Лече и това е отборът, на който Лудия вкарва най-често. В 90-ата минута именно удар с глава на Пацини застрашително се насочи към мрежата, но вратарят на домакините Масимилиано Бенаси отрази опасността с изключителен рефлекс.

Финалният натист на „нерадзурите" се оказа безплоден, защото защитата на Лече отдавна бе разгадала методите им - центрирания от всяка позиция в наказателното поле, които обаче рядко водеха до голови положения.

В добавеното време и Сезар трябваше да внимава да не допусне втори гол, след като при една контраатака Давид Де Микеле стреля мощно, но бразислкият страж опази вратата си.

Въпреки усилията на играчите на Раниери, до изравнително попадение не се стигна и Интер записа 7-ма загуба в Серия А.