Лукаш Подолски аут за месец заради контузия

Нападателят на Кьолн Лукаш Подолски ще отсъства от терените за около месец, след като получи контузия при загубата от Шалке с 1:4 вчера.

Германският национал откри резултата още в четвъртата минута на срещата и остана на терена до последния съдийски сигнал.

По-късно обаче той се оплакал от болка в левия крак и след преглед със скенер е станало ясно, че ще бъде извън игра в следващите няколко седмици като преди време е имал проблем със същата контузия.

„Няма да можем да разчитаме на него в близко бъдеще. Може да пропусне три до четири седмици", заяви треньорът на „козлите" Стале Солбакен за Express.

Подолски се намира в отлична форма през този сезон, като досега има на сметката си 15 гола в 18 срещи в Бундеслигата.