Михаил Клечеров се класира 17-и на старта в Хохфилцен

Михаил Клечеров /България/ се класира на 17-то място в днешния спринт на 10 километра, валиден за световната купа по биатлон за мъже, в австрийския зимен курорт Хохфилцен. Михаил Клечеров, без грешки в стрелбата, финишира с време 25:41, 3 минути, с което спечели 24 точки от днешния старт.

С общо 26 точки в своя актив Михаил Клечеров е на 40-то място във временното класиране за световната купа, информира БТА. Красимир Анев /България/ днес се класира на 31-во място с две грешки в стрелбата и с време 25:58,9 минути. Мирослав Кенанов /България/ е на 49-то място без грешки в стрелбата и с време 25:35.3 минути Владимир Илиев /България/ с пет грешки в стрелбата се класира на 85-то място с време 27:36.8 минути. На старт застанаха 104 биатлонисти.

Победител в днешния спринт стана Карл Йохан Бергман /Швеция/, без грешки в стрелбата, с време 24:41.9 минути, като изпревари с 9,2 секунди втория Андрей Маковеев /Русия/ и с 19,6 секунди третия Бенямин Вегер /Швейцария/, като и двамата - Маковеев и Вегер, бяха без грешки в стрелбата.

33-годишният швед Бергман, който преди една седмица спечели първия спринт за сезона в Остенде, се изравни във временното класиране за световната купа по биатлон за мъже с Мартин Фуркад /Франция/, който има две победи през новия сезон. След 4 от общо 26 старта Мартин Фуркад /Франция/ и Карл Йохан Бергман са начело с по 182 точки, а на трето място е Емил Хегле Свендсен /Норвегия/ със 165 точки.