Меси: Знаехме как да използваме силните си страни и затова победихме

Звездата на Барселона Лионел Меси изрази задоволството си от вчерашната победа на тима му с 3:1 в четвъртфинал от Шампионската лига с Милан и не спести комплименти за италианския шампион.

Две от попаденията на Барса бяха дело на аржентинеца от дузпи през първото полувреме, а още едно добави Андрес Иниеста след почивката.

„Много добре осъзнавахме, че това ще е труден мач. Важно беше обаче и че знаехме как да използваме силните си страни и затова победихме и се класирахме", коментира Меси след края на срещата.

Милан имат чудесни футболисти и отново показват класата си в италианското първенство и Шампионската лига.

И този мач беше труден като първия, но ние се представихме добре и продължаваме в следващата фаза."

На полуфинала Барса ще се изправи срещу победителя от тазвечершния сблъсък между Челси и Бенфика на „Стамфорд Бридж", като в първия мач тима на Роберто Ди Матео надделя с 1:0.