Абиати: Дори играчите на Барса не очакваха дузпата

Вратарят на Милан Кристиан Абиати изрази разочарованието си от отпадането на тима му от Шампионската лига за сметка на Барселона снощи и заяви, че според него „росонерите" са измъчили каталунците във втория четвъртфинал.

Първият мач между двата тима миналата седмица завърши при нулево равенство, но вчера Барса надделя с 3:1 на „Камп Ноу" след два гола на Лионел Меси от дузпи и попадение на Андрес Иниеста в началото на второто полувреме.

Вторият наказателен удар за Барселона бе особено спорен, като съдията Бьорн Куиперс посочи бялата точка за задържане фланелката на Серхио Бускетс от Алесандро Неста в наказателното поле на „росонерите".

„Аз наистина не очаквах дузпата, а мисля, че и играчите на Барселона също", коментира Абиати за Milan Channel.

„Борихме се здраво и ги измъчихме. Дори успяхме да ги изплашим, защото се класирахме при 1:1."

Жалко за начина, по който получихме третия гол. Напускаме турнира с високо вдигнати глави, но има малко горчивина, защото след равенството в първия мач вярвахме в себе си.

Oстава ни да се борим за Скудетото и имаме осем финала до края на сезона. Имае малка преднина и трябва да я задържим. От сряда мислим само за първенството."