Амброзини за съдията: Изисква се кураж да вземеш такова решение

Полузащитникът на Милан Масимо Амброзини заяви, че след снощната загуба от Барселона с 3:1, тимът му напуска Шампионската лига „без да съжалява", но все пак разкритикува съдията заради втората дузпа за каталунците.

Лионел Меси реализира два наказателни удара за Барса през първото полувреме, като вторият от тях бе особено спорен. Реферът Бьорн Куиперс посочи бялата точка в 41-та минута, когато Алесандро Неста задържа фланелката на Серхио Бускетс в наказателното поле на „росонерите".

„Не започнахме добре в мача, но после успяхме да се вдигнем и да изравним играта. НЕ знам какво се случи с тази дузпа", коментира Амброзини след края на четвъртфинала.

„Барселона игра по-добре и ние не направихме достатъчно след почивката, но не се дадохме лесно.

На всички равнища във футбола, при всеки корнер се случва нещо, но интерпретацията се променя в зависимост от съдията. Няма единно мнение.

Изисква се кураж да вземеш толкова важно решение в такъв мач. Винаги ще има сдърпвания при статични положения и винаги е имало.

Знаехме, че Барселона е най-добрият отбор в света. Напускаме турнира без да съжаляваме за нищо. Имаше разлики между двата тима в мачовете, но те не бяха толкова големи."