Меси изпорти дузпа, Исландия шокира Аржентина

снимка: fifa.com

Аржентина се издъни жестоко на старта на похода си на Мондиал 2018. Меси и компания стигнаха само до 1:1 срещу аутсайдера Исландия. Скандинавската страна е с население от 330 000 жители, но показа страхотен отборен дух и заслужено отмъкна точка от фаворита.

Кун Агуеро откри за гаучосите, но няколко минутки по-късно Исландия изравни. През втората част южноамериканците натиснаха, но ялово. Меси пък пропусна дузпа и това бе апотеоз на слабата му и предвидима игра на мача на стадион "Спартак" в Москва.

Първата сериозна опасност дойде пред вратата на Исландия. В 8-ата минута Меси центрира в наказателното поле, където Таляфико от трудна позиция стреля с глава в аут. В ответната атака европейците също бяха близо до попадение. След грешка в защитата Бярнасон се озова на чиста позиция, но стреля встрани.

В 17-ата минута Халдарсон боксира силен удар на Меси извън наказателното поле.

По-добрата игра на Аржентина в тези минути даде резултат две минути по-късно. Рохо опита уудар от далечна дистанция, топката попадна в Агуеро в наказателното поле. Нападателят се обърна и с тежък удар не остави шансове на Халдарсон за 1:0.

В 23-ата минута северняците стигнаха до изравнителен гол след грешка на Вили Кабайеро. Диагонален удар на Сигурдсон рикошира в играч на Исландия и затрудни стража на "гаучосите", който изби кълбото право в Алфрен Финбогасон. Нападателят нямаше никакви затруднения на празна врата да се разпише.

Последва нов натиск на южноамериканците, но възпитаниците на Хорхе Сампаоли не съумяха да затрудняъ Халдарсон. Отаменди и Билия стреляха високо в аут.

В 42-ата минута аржентинците поискаха дузпа за игра с ръка на Рагнар Сигурдсон след центриране на Салвио, но съдията Симон Марчиняк отсъди корнер.

В края на полувремето Гилфи Сигурдсон пропусна две добри възможности. Първо негов диагонален удар бе избит от Кайеро, а след това от удобна позиция с воле прати топката в аут.

Втората част започна с по-активни действия на Аржентина. Отаменди с глава стреля в аут след центриране от корнер.

В 64-ата минута Аржентина получи право да изпълни дузпа. Магнусон фаулира Агуеро в наказателното поле и Марчиняк посочи бялата точка. Зад топката застана Лионел Меси, който стреля в лявата част на вратата, но Халдарсон успя да избие.

Малко след това Лео опита да реализира и от пряк свободен удар, но прати топката над вратата. В 72-ата минута Халдарсон спаси удар от далечна дистанция на Банега.

В 77-ата минута Симон Марчиняк можеше да отсъди втора дузпа за "гаучосите". Кристиан Павон нахлу отляво в наказателното поле и падна след съприкосновение с играч на Исландия. Полският рефер обаче прецени, че няма основание за наказателен удар.

В 82-ата минута Меси получи пред наказателното поле и мигновено опита удар, който мина покрай вратата. Малко след това вратарят на Исландия се намеси отлично при центриране на Павон, което влизаше във вратата му.

В 88-ата минута Масчерано също опита да отбележи, но ударът му бе слаб и не затрудни Халдарсон. В продължението на срещата отново Меси обстрелва вратата на исландците, но не намери целта. По този начин срещата завърши без победител - 1:1.