Мемфис разбиха Гризлис, Портланд вече със 7 поредни успеха в НБА

Лидерите в Западната конференция Мемфис Гризлис продължават силното си представяне през сезона в НБА, след като тази вечер удариха категорично Лос Анджелис Клипъпрс със 107:91.

Това беше 12-а победа за южняците, които имат само две поражения и са с най-добрия старт от всички отбори в лигата.

Марк Гасол беше основното оръжие в нападение за своите, като реализира за втори пореден двубой 30 точки, а към тях добави и 12 борби. Именно заради неговата силна игра "гризлитата" поведоха с 15 точки разлика.

Крис Пол се опита да върне своите в мача с 13 точки в третата четвърт, а Мемфис допусна цели 32, но и това не се отрази на отбора, който воден отново от Гасол и Майк Конли поведе категорично с 25 точки и в последните минути мачът бъквално се доиграваше.

Цели 6 играчи на Мемфис завършиха с двуцифрен точков актив, като Кортни Лий (13), Тони Алън (12), Пондекстър (11), Удрих (11) и Зак Рандълф (10) показаха голямото разнообразие, което "гризлитата" имат в нападение. Освен така силната защита на тима сложи край на серията от 10 поредни мача на Клипърс, в която "ножиците" отбелязваха над 100 точки на мач.

В същото време и другият тим от Ел Ей - Лейкърс, допуснаха поражение от Денвър Нъгетс, и то като домакин. Коби отново беше най-резултатен с 27 пункта, но отборът разочарова феновете в "Стейпълс Сентър" и загуби категорично със 101:94.

Портланд Трейлблейзърс увеличиха своята серия на 7 поредни победи, след като Лилард и компания обърнаха Бостън Селтикс през второто полувреме и стигнаха до успей с 94:88. Ламаркъс Олдридж беше най-полезен за своите, след като реализира 20 точки и добави 14 борби.

Маями Хийт записаха драматична победа с 94:93 над Шарлът Хорнетс, докато Голдън Стейт Уориърс надиграха Оклахома Сити Тъндър с 91:86.