Машината на Клоп забуксува срещу Нюкасъл (ВИДЕО)

Втора загуба под ръководството на Юрген Клоп инкасира Ливърпул, след като неочаквано бе повален с 2:0 в гостуването си на предпоследния преди този двубой Нюкасъл. „Свраките“ успяха да направят това, което грандовете Челси и Манчестър Сити не сториха на свой терен срещу мърсисайдци и блокираха изцяло машината на Клоп.

След прострелно центриране/удар по диагонала в 69-ата минута на Джорджиньо Вайналдум топката рикошира в крака на Мартин Шкъртел и посети мрежата на Симон Миньоле за първи път.

В 93-ата пък домакините направиха вихрена контраатака, възползвайки се от изтеглените в предни позиции играчи на съперника и след великолепно подаване на Сисе отново Вайналдум излезе на стрелкова позиция и елегантно прехвърли вратаря за крайното 2:0.

Нюкасъл по този начин събра 13 точки и въпреки че остава в зоната на изпадащите, се изравни по актив с 16-ия Норич и 17-ия Борнемут. Ливърпул остава с 23 пункта на седма позиция и пропусна шанса да се изравни с Тотнъм.

Загубата е втора в последните 18 мача на мърсисайдци, които под ръководството на Юрген Клоп бяха повалени само от Кристъл Палас с 1:2 досега. Нюкасъл пък вече има три успеха и осем поражения в последните си 13 мача от Висшата лига.

Първите 20-ина минути преминаха без почти никакви интересни ситуации, но домакините изненадващо се противопоставяха успешно на съперника си и дори допринасяха за високото темпо на игра, за разлика от предишни домакинства на грандовете в Англия. Бентеке рядко играеше с топката, а Джродан Айб и Фирмино не намираха удобни възможности за пробиви.

Първото чисто положение дойде в 21-ата минута от корнер, когато се създаде разбъркване и Бентеке стреля на два метра от вратата, но някак си не можа да намери очертанията и прати кълбото в аут.

За съжаление на феновете, това се оказа единствената интересна ситуация през първото полувреме, тъй като най-добрият шанс за Нюкасъл бе анулиран на практика заради отсъждане на засада.

С неточен пас към непокрития вляво Морено в наказателното поле Джордан Айб опропасти най-хубавата многоходова комбинация на Ливърпул. Домакините пък все по-отчетливо започваха да залагат на груби и твърди влизания в краката на своите съперници, което предразположи съдията да започне да показва жълти картони.

В 69-ата минута Нюкасъл поведе, макар и с голяма доза късмет. Центриране в наказателното поле не бе овладяно по най-добрия начин от Вайналдум, но той имаше шанса да продължи да играе с топката. Последва опит за прострелно центриране на холандеца или за диагонален удар, който щеше да излезе в аут, но рикошет в коляното на Мартин Шкъртел прати топката в мрежата - 1:0.

В 77-ата минута Стъридж направи първия голям пропуск за Ливърпул след инкасирането на попадението, след като получи чудесен извеждащ пас по земя от Адам Лалана. Нападателят обаче прекалено избяга по диагонала и стреля крайно разочароващо на метри встрани от вратата.

Стихийният финален натиск на Ливърпул не само не даде положително отражение на резултата, ами в 93-ата минута страхотна контра на домакините завърши с чудесен пас на Сисе към непокрития в пеналтерията Вайналдум, който елегантно копна топката над Миньоле за крайното 2:0.

Newcastle 2 - 0 Liverpool All Goals and...by funnyno1