След издънките на лидерите Фиорентина докосва върха (ВИДЕО)

Фиорентина се възползва от грешните стъпки на Рома и най-вече на Наполи в Серия А, за да се доближи максимално до върха с категорична победа 3:0 над Удинезе.

Успехът позволи на „виолетовите“ да се изкачат на второ място с 32 точки – 1 повече от Наполи, който по-рано днес изненадващо загуби с 2:3 визитата си на Болоня, 4 повече от Рома, допуснала късно изравняване за 1:1 срещу Торино вчера, и 1 по-малко от завърналия се на върха Интер, който единствен от водещите тимове не се изложи и спечели в типичен свой стил с 1:0 домакинството на Дженоа.

Фиорентина демонстрира също типичния си стил през сезона до момента, след като бе непостоянен в представянето си на терена дори в рамките на един-единствен мач. „Виолетовите“ бяха отлични след почивката, но преди нея се затрудняваха да стигнат до попадение.

Все пак в 26-ата минута водещият реализатор на тима Никола Калинич откри резултата след подаване на Милан Бадел, а в 62-ата Йосип Иличич от дузпа се разписа за 2:0. Гонсало Родригес, който вече не изпълнява наказателните удари за тима си, маркира крайното 3:0 с гол в 86-ата минута след пас на Мануел Паскуал.

Удинезе с 18 точки е 13-ти, а Фиорентина вече осем мача няма поражение, катов същото време прекъсна поредицата от четири равенства.

Fiorentina 3-0 Udinese - All Goals and...by zidanekrisz