Маса: Има надежда за титлата, но ми трябва добър болид

снимка: БГНЕС

Пилотът на Ферари Фелипе Маса заяви, че ще се бори до последната обиколка на Гран при на Бразилия за спечелването на титлата във Формула 1. Той изостава със седем точки от водача в класирането Люис Хамилтън с Макларън Мерцедес, а до края на шампионата остава само една надпревара.

 

"Всички в отбора се намираме в трудна позиция, но знаем, че могат да се случат много неща в едно състезание. Не трябва да се предаваме за нищо на света.

 

Надеждата умира последна. Тя е много важна за всеки пилот, но болидът също е съществена част от борбата за титлата. Мисля, че в Бразилия ще имаме по-добра кола. В Китай не можахме да се противопоставим изобщо на Хамилтън. Той беше прекалено бърз за нас", каза Маса.