Айнтрахт и Шалке оглавиха класирането в Бундеслигата след убедителни победи

Шалке 04 постигна първа победа през новия сезон в Бундеслигата, след като се наложи с 3:1 над гостуващия тим на Аугсбург.

Така „кралскосините" вече има актив от четири точки, след равенството с с Хановер в първия кръг и излезе на второ място във временото класиране, на две точки зад водача Айнтрахт Франкфурт.

Аугсбург пък дели последното място с Хофенхайм, Хамбургер и Щутгарт, като тези четири тима нямат спечелена точка. В първия кръг Аугсбург допусна поражение от Фортуна Дюселдорф като домакин с 0:2.

През първата част на „Фелтинс Арена" гостите създадоха повече положения, но футболистите на Шалке съумяха да излязат напред в резултата с попадение на Кириакос Пападаполос, който в 33-та минута засече с глава центриране на Джеферсън Фарфан от ъглов удар.

През второто полувреме възпитаниците на Хууб Стевенс заиграха по-добре и вкараха още две попадения. Минута след подновяването на играта Фарфан достави топката на Джърмейн Джоунс и той удвои преднината на своя тим.

В 72-та минута Фарфан се отличи с трета асистенция, след като центрира топката на главата на Клаас Ян-Хунтелаар, който за трети път простреля Симон Йенч.

Въпреки това гостите не се предадоха и стигнаха намалиха резултата с гол на Торстен Орл в 79-та минута. За повече силите не им стигнаха.

Байер Леверкузен пък надви с 2:0 Фрайбург, в който се подвизава бившият нападател на Левски Гара Дембеле. Малиецът се появи в игра в 71-та минута, но не можа да помогне на своя отбор да стигне поне до равенство.

За Леверкузен се разписаха Гонсало Кастро още в 8-та минута, а Филип Волшейд оформи крайния резултат в 54-та минута.

Така Леверкузен постигна първа победа в Бундеслигата, след като преди семдмица загуби густуването си на Айнтрахт Франкфурт и вече имат три точки в актива си. Фрайбург пък остава само с един пункт, дошъл от равенството с Майнц в първия кръг.

Айнтрахт разби с 4:0 Хофенхайм като гост и оглави таблицата на германското футболно първенство. Александър Майер вкара в 39-та и 82-та минута от дузпа, а по едно попадение добавиха Пимин Швеглер в 43-та минута и Мартин Ланиг в 90-та.

Поражението закотви Хофенхайм на последната позиция с две поражения и голова разлика 1:6.

Вердер Бремен победи с 2:0 Хамбургер и записа първа победа в Германия. Арън Хънт даде преднина на бременчани в 52-та минута с точно изпълнена дузпа, а крайното 2:0 оформи Нилс Петерсен в 67-та.

Хамбуегер пък остава без точка, след като преди седмица загуби и от Нюрнберг.