Мартин Стоев: Съдията провокира феновете, гостите преиграха

Старши треньорът на волейболния Левски Мартин Стоев не беше впечатлен от поведението на публиката на „сините", която с действията си прекрати реванша срещу Олимпиакос в столичната зала „Христо Ботев".

Олимпиакос с Боян Йорданов в състава си водеше с 9:8 в третия гейм срещу Левски, като резултатът в отделните части беше равен - 1:1.

Тогава феновете на Левски запалиха факли по трибуните, гръмнаха бомбичка и започнаха да замерват гостите на игрището с всякакви предмети.

Според Мартин Стоев обаче цялата ситуация е била преувеличена от страна на главния арбитър Максим Бердинков (Русия), а гостите са преиграли, когато демонстративно са напуснали игрището от страх.

„Имаше някои съдийски отсъждания, които изобщо не бяха в наша полза и това доведе до изнервяне на феновете. Боян Йорданов няколко пъти влезе в нашето поле след атака", коментира Стоев след края на скандалната среща.

„Щабът на гостите леко преувеличи случващото се и използва ситуацията, като побърза да прибере играчите си.

Доволен съм от феновете, защото те ни подкрепяха много силно. Всички играем заради привържениците си. До края на втория гейм ние наистина чувствахме подкрепата на публиката.

Иначе се получаваше хубав мач, не се знаеше кой ще бъде крайният победител.

Ние си имаме програма и следващият ни мач е на 18-ти януари", завърши Мартин Стоев след края на прекратения мач от турнира за Купата на претендентите.