Скандално: Фенове на Левски прекратиха мача с Олимпиакос

Мачът реванш от 1/16 финалите на европейския турнир по волейбол за Купата на претендентите (Чалъндж Къп) между Левски и Олимпиакос беше прекратен.

Скандално поведение на привържениците на „сините" в зала „Христо Ботев" принуди главният арбитър на срещата Максим Бердинков (Русия) да прекрати играта при резултат 1:1 гейма.

Ултрасите на софийския клуб хвърлиха бомбичка и запалиха факли по трибуните, а също така и замеряха игрището с предмети.

Това се случи при 9:8 за гръцкия отбор в третия гейм, като иначе Олимпиакос с Боян Йорданов в състава си взе първата част с 27:25, но Левски изравни след 25:22 във втората.

Още при 6:4 за гостите по трибуните в зала „Христо Ботев" пламнаха факли, което подтикна реферът да отправи официално предупреждение към феновете.

За момент изглеждаше сякаш атмосферата ще бъде успокоена, но малко по-късно страстите станаха още по-бурни.

Първата изцепка на домашната публика стана във втория гейм, когато един неизвестен фен свали гръцкото знаме.

Според правилника на ЦЕВ то трябва да бъде издигнато редом до българското. Дикторът в залата призова флагът да бъде върнат, но до прекратяването на двубоя това не се случи.

Голяма грешка на организаторите беше фактът, че при влизане в залата нямаше никакъв пропускателен контрол и така спокойно бяха вкарани бомбички, факли и всякакви други предмети.

Определено за Левски Волей ще последва солидна санкция от Европейската волейболна федерация (ЦЕВ), като може да се стигне и до наказание за лишаване от домакинство и дори изваждане на на тима от евротурнирите.