Служебна загуба и солена санкция грози Левски Волей

Скандалните прояви на феновете на Левски Волей в зала „Христо Ботев" прекратиха мача реванш от 1/16 финалите на третия по сила европейски турнир - за Купата на претендентите (Чалъндж къп).

Ултрасите на „сините" първо свалиха гръцкото знаме, което по правилник трябва да бъде издигнато редом до българското, след което запалиха факли по трибуните.

Последва гръмването на бомбичка, а към игрището полетяха множество предмети, насочени срещу играчите на Олимпиакос.

Мачът беше прекратен при резултат 1:1 гейма и 9:8 за тима на Боян Йорданов в третия сет.

Така Левски приключва евроучастието си, като се очаква да загуби срещата служебно.

Най-вероятно "сините" ще отнесат и солидна глоба за поведението на привържениците си.

Преди близо две години волейболният ЦСКА бе глобен с 10 000 евро, след като "червени" фенове запалиха факли в залата в Самоков на мач срещу полския Ресовия.

Наставникът на Левски Мартин Стоев беше видимо спокоен след неочаквания край на мача и обвини българския диагонал Боян Йорданов в некоректно поведение.

Стоев също така определи решенията на главния съдия за тенденциозни и посочи действията на гостите като 'преиграване'.