Мартин Петров влезе от пейката при нова загуба на Болтън

снимка: Guliver/Getty Images

Българският национал Мартин Петров влезе в игра от резервната скамейка за своя Болтън, който днес претърпя поражение с 1:2 при гостуването си на Уест Бромич Албиън в кръг от английската Висша лига.

Мениджърът на "тротърс" Оуен Койл взе решение да остави врачанина извън стартовите си единадесет футболисти, като му гласува доверие в 69', когато Петров замени Крис Ийгълс. Крилото обаче не успя да помогне на Болтън да спаси поне точката в днешната среща, с което и Уондърърс остават в зоната на изпадащите на английския елит.

Сблъсъкът в Уест Бромич започна добре за домакините, които излязоха напред в резултата след само 16 минути игра. Джером Томас попадна в прегръдките на съотборниците си, възползвайки се от чудесно подаване на Золтан Гера.

Радостта на У.Б.А. обаче трая кратко, тъй като само 5 минути по-късно Болтън възстанови равенството. "Тротърс" получиха правото да изпълнят единадесетметров наказателен удар в своя полза, а хърватският таран Иван Класнич бе точен от бялата точка - 1:1.

Развръзката в двубоя настъпи през вторите 45 минути, когато домакините от Уест Бромич бяха с една идея по-ефективни от своите гости. Победният гол за У.Б.А. падна единадесет минути след подновяването на играта, когато Шейн Лонг засече центриране на Ники Шори и прати топката в мрежата зад Яяскелайнен.

До края на мача Болтън не успя да намери път към пазената от Бен Фостър врата, с което и воденият от Оуен Койл тим остана в опасната зона на английската Висша лига. Уест Бромич пък записа четвърта победа в шампионата до този момент, което поне на този етап отдалечава тима на дистанция от 6 точки над чертата.