Гара Дембеле с няколко минутки при равенство на Фрайбург

Бившият нападател на Левски Гара Дембеле отново записа броени минути за своя Фрайбург, който днес стигна единствено до равенство 2:2 при домакинството си на Херта в мач от 13-ия кръг на немската Бундеслига.

Дембеле влезе в игра в 83', когато зае мястото на друг футболист, появил се на терена като резерва - Седрик Макиади. Атаката на Фрайбург отново бе водена от Папис Демба Сисе, но и двете попадения за домакините бяха дело на Щефан Райзингер, чийто втори гол падна в четвъртата минута на добавеното от съдията време на мача.

Преди това Херта разполагаше с аванс от две чисти попадения на своята сметка, но "старата дама" не съумя да задържи преднината си. Рамос откри за берлинчани след 20 минути игра, а Ниймайер удвои в 45'.

Фрайбург обаче остава сред последните три отбора в Първа Бундеслига, разполагайки със скромен актив от 11 точки до момента. Херта има 6 повече.