Мартин Маринков грабна златото при най-тежките в бойното самбо

Българинът Мартин Маринков спечели титлата по бойно самбо при най-тежките в категория над 100 килограма на Световното първенство във Вилнюс (Литва).

В изключителен финал 21-годишният Маринков победи руснака Кирил Седелников с 13:6 точки. Така той прибави ново златно отличие след европейската титла в София през май.

По-рано днес българинът Росен Димитров спечели титлата по бойно самбо в категория до 82 килограма след успех на финала с явно превъзходство над Алай Ниязменглиев (Туркменистан).

Още двама българи стигнаха до почетната стълбичка днес. 20-годишният Мирослав Дебрелиев спечели бронз в спортното самбо в категория до 100 килограма. През миналия месец той стана световен шампион за младежи в Рига.

Трикратната световна шампионка Мария Оряшкова също остана с бронз в категория до 80 килограма.

Така преди последния ден от шамприоната утре България вече има седем отличия, припомня БТА. Световни шампиони в бойното самбо станаха Марко Косев (57 кг), Росен Димитров (82 кг) и Мартин Маринков (над 100 кг), а бронзови медали заслужиха Ивелина Илиева (60 кг) и Мария Оряшкова (80 кг) при жените и Мирослав Дебрелиев (100 кг) и Мартин Иванов (68 кг) в спортното самбо.