Титла и още 8 медала за България от Световното по самбо

България спечели една титла и общо девет медала (1 златен, 4 сребърни и 4 бронзови) на завършилото днес Световно първенство по самбо в София В отборното класиране в стил бойно самбо България зае второто място след бойците на Русия. Трети са представителите на Украйна.

Четвърта световна титла в кариерата си спечели Мария Оряшкова при жени в спортно самбо в категория до 80 кг.

Носители на сребърни отличия станаха Борис Борисов в стил спортно самбо кат. до 62 кг., Никола Дипчиков в стил бойно самбо кат. до 90 кг., Веселин Иванов в стил бойно самбо в кат. до 62 кг. и Валентин Бенишев в стил бойно самбо в кат. до 74 кг.

Бронзови медали в София пък заслужиха Камен Георгиев в стил бойно самбо до 100 кг., Марко Косев в стил бойно самбо в кат. до 57 кг., Мартин Маринков в стил бойно самбо кат. над 100 кг. и Мартин Иванов в стил спортно самбов кат. до 68 кг.

В днешния последен ден на шампионата двама българи успяха да стигнат до финалите в своите категории, но загубиха решителните битки.

Шансът не бе на страната на световния шампион Борис Борисов в кат. до 62 кг. стил спортно самбо, който загуби с минимален резултат 0:1 точки от руснака Иля Хлибов.

При дебюта си на световно първенство при мъже бойно самбо Никола Дипчиков стигна до борбата за златното отличие, но на финала той беше надигран с 6:9 точки от руснака Алишкеров.