Титла и три медала за България от Световното по самбо

Българските състезатели спечелиха три медала в последния ден на световното първенство по спортно и бойно самбо в Нарита  (Япония).

В категория до 62 кг шампион стана Борис Борисов, който след три убедителни победи донесе първа титла за България от  шампионата.

На финала Борисов победи Хушкадам Хусранов  (Таджикистан). При 82-килограмовите Ивайло Иванов загуби на финала с 1:6  точки от Владимир Приказчиков (Русия) и остана втори. Калина Стефанова завоюва бронз в категория до 56 кг при  жените. В първия кръг загуби претърпяха Иван Илиев (над 100 кг  спортно самбо), Иво Славчев (68 кг бойно самбо) и Станой Табаков (90 кг бойно самбо).

Така равносметката на България от шампионата е 10 медала -  един златен, седем сребърни и два бронзови.  Русия завърши на първо място в отборното класиране на  спортно самбо мъже и жени и бойно самбо, след като състезателите завоюваха общо 11 златни, 7 сребърени и 1 бронзов медал.

България е на второ място в отборното класиране по бойно  самбо пред Казахстан, посочва БТА.