Мартин Чой и Боян Бончев стартираха в първия кръг на “Алпе Адрия”

Двама български състезатели - Мартин Чой (ЕКО БМВ Моторрад Рейсинг Тийм/БМВ) и Боян Бончев (АИТ Рейсинг Тийм/Ямаха) застанаха на старта в Словакия за първи кръг от шампионата по мотоциклетизъм на писта “Алпе Адрия”, съобщи БФМ.

В клас Супербайк, Мартин Чой бе сполетян от технически проблем в първия старт в събота и неуспя да завърши, но в неделя стартира последен и след страхотен спринт изпревари 23 състезатели, за да финишира на приличната 5та позиция.

В клас СуперСпорт 600 Боян Бончев пресече 12-ти финалната линия в събота, но проблем с мотоциклета му попречи да стартира в неделя.

Така след първия кръг на “Словакиаринг”, Бончев се намира на 14та позиция в клас SSP600, а Чой е на 11-то място в Супербайк. Двамата ще имат възможността да подобрят класирането си във втория кръг на шампионата “Алпе Адрия”, който ще се проведе на 3-5 юни в Унгария.