Мартен Фуркад най-бърз в преследването на 12.5 км в Осло

Френският биатлонист Мартен Фуркад спечели преследването на 12,5 километра, старт от Световната купа по биатлон, провел се в столицата на Норвегия Осло. Това бе шеста победа за СК в кариерата на 30-годишния французин.

Фуркад допусна три грешки в стрелбата, но с перфектно бягане успя да финишира първи с време 33:46.9 минути. На второ място завърши Зимон Шемп от Германия, който стреля без грешка, но изостана на 9 секунди зад победителя.

Третото място в Осло остана за руснака Иван Черезов, който завърши на 26,2 секунди след Фуркад. Черезов даде равно време с представителя на домакините Емил Хегле Свендсен, но съдиите му присъдиха трето място след разглеждане на фотофиниш.

Въпреки, че не попадна в тройката, със спечелените точки Свендсен поведе в класирането за Големия кристален глобус, като норвежкият ветеран вече има 719 точки. Втори, на 15 точки зад него е Кристоф Зуман (Австрия), а Евгени Устюгов от Русия е на трета позиция с 675 точки.