Челси размаза Спартак Москва и се класира за следващата фаза на ШЛ

Челси победи Спартак Москва като домакин  в среща от група F на Шампионската лига с 4:1

Първото полувреме на мача завърши при нулево равенство, но в началото на втората част на двубоя Челси направо разпиля своя съперник и реализира три гола до 66-тата минута, дело на Анелка, Дрогба от дузпа и Иванович.

Спартак върна едно попадение чрез Баженов, но това не помогна на гостите и Иванович в самия край на мача вкара втория си в срещата оформяйки крайното 4:1 в полза на "сините от Лондон".

Първото полувреме на двубоя мина под диктовката на Челси. Но домакините така и не успяха да стигнат до реализирането на гол. Пропуски пред вратата на гостите направиха Анелка, Дрогба и Алекс, а тимът на Спартак Москва можеше да поведе в срещата, но опасен удар на Макгийди в осмата минута на мача не можа да порази целта и по този начин се стигна до нулево равенство на полувремето.

През втората част на мача Челси се втурна в атака и в 49-тата минута Анелка откри резултата 1:0 в полза на домакините след премерен шут с десния крак и отлична асистенция от страна на Калу.

Положението на гостите се влоши в 61-вата минута, когато Макаев направи нарушение срещу Дидие Дрогба в наказателното поле, съдията отсъди дузпа, а самият Дрогба хладнокръвно реализира отсъдения 11-метров наказателен удар, правейки резултата 2:0 в полза на Челси в 63-тата минута.

Преднината на домакините стана класическа в 66-тата минута, когато Дрогба центрира топката в наказателното поле на Спартак Москва и Иванович засече с глава коженото кълбо, реализирайки за 3:0 в полза на „сините от Лондон".

В 86-тата минута Баженов намали резултаат реализирайки с десния крак за 1:3, а в 90-тата минута Иванович се ориентира най-добре в наказателното поле на гостите след центриране от корнер на Жирков и реализира попадение, оформяйки крайния резултат 4:1 в полза на Челси срещу Спартак Москва.

С победата Челси събра 12 точки и се класира за следващата фаза на Шампионската лига. Отборът на Спартак Москва е с 6 точки, същия актив има и тима на Олимпик Марсиялия, а Жилина заема последното място в група F като още няма спечелена точка.