Драма в края лиши Валенсия от успех в Гранада

Валенсия пропиля изгоден шанс да се доближи до топ 4 на испанската Примера дивисион, след като отново допусна колебания при свое гостуване в първенството и стигна само до равенство 1:1 при визитата на Гранада.

По крайно драматичен начин се развиха последните 10 минути на финалния двубой от неделната програма на 14-ия кръг в Ла Лига, като първо в 83-ата минута новото попълнение на „прилепите“ Алваро Негредо се възползва от пас на Де Паул и откри резултата – 0:1.

Заради неспортсменска проява на Пако Алкасер три минути по-късно обаче новият испански национал бе изгонен преждевременно с директен червен картон, и то само четири минути след като се бе появил на терена като смяна.

В 89-ата минута пък Исаак получи добро подаване от Фулкер и възстанови равенството 1:1, с което донесе ценна точка на домакините. Гранада вече има 12 пункта и се отдалечи на две от опасната зона на изпадащите, където в момента са Кордоба, Депортиво ла Коруня и Елче – всичките с по 10 точки.

Валенсия с 25 пункта заема 5-то място, но остава на цели 4 от четвъртия Севиля, победил по-рано днес с 1:0 Райо Вайекано като гост. „Прилепите“ нямат победа в последните си четири двубоя от Примера дивисион и логично сдадоха позицията си в топ 4.