Марсилия измести Рен от петото място в Лига 1

Отборът на Олимпик Марсилия измести Рен от петата позиция във френската Лига 1, след като днес воденият от Дидие Дешан състав постигна победа с 2:1 при гостуването си на "червено-черните".

За марсилци това бе четвърти пореден успех в шампионата, след като грандът от "Велодром" навлезе в серия, побеждавайки последователно отборите на Лориен, Нанси и шампиона Лил. Рен също бе в добра поредица от две поредни победи, но тази вечер момчетата на Фредерик Антонети преклониха глава.

Иначе двубоят на "Стад де ла Рут" започна чудесно за домакините от Рен, които поведоха с попадение на Тонго Думбиа след само 15 минути игра. За съжаление на трибуните, Марсилия възстанови равенството в самия край на първата част, когато нигериецът Ониекачи Апам от тима на домакините си отбеляза автогол.

През втората част двубоят стремително вървеше към равенство, преди да се стигне до 77-та минута, когато гостите от Марсилия нанесоха решаващ удар по своя съперник. Точен за крайното 1:2 бе Беноа Шейру, който попари трибуните на "Стад де ла Рут".

По този начин Олимпик Марсилия събра актив от 37 точки след 21 изиграни срещи, оставяйки зад себе си Рен, който има 35. През следващата седмица Марсилия посреща Лион на своя "Стад Велодром", като евентуален успех ще изстреля марсилци пред "хлапетата" във временното класиране. Лидер с 46 точки продължава да бъде Пари Сен Жермен, следван от отбора на Монпелие, разполагащ с 43 пункта в актива си.