Малага с първа победа от седем мача насам

Отборът на Малага се изкачи от 11-та до 7-ма позиция във временното класиране на испанската Примера Дивисион, след като възпитаниците на Мануел Пелегрини се наложиха с 2:1 при домакинството си на Севиля в мач от 20-ия кръг на шампионата.

По този начин амбициозният андалуски клуб сложи край на крайно негативната си серия от седем мача без победа във всички турнири. Последният успех на "синьо-белите" датираше от 13 декември, когато Малага победи с 1:0 Хетафе в мач от турнира за Купата на Краля. В Примера пък андалусците нямаха победа от месец ноември насам, когато спечелиха срещу Виляреал у дома.

Не особено впечатляваща е и формата на Севиля, имайки предвид, че "рохабланкос" не са печелили в Примера от 5 декември насам, когато за последно подчиниха с 3:0 Хетафе у дома.

Това не се случи и на "Ла Росаледа", като всичките три гола в двубоя бяха отбелязани през първите 20 минути. Резултатът бе открит от домакините, като точен в мрежата на Хави Варас бе бразилският бранител Уелигтон, който се разписа след центриране на Санти Касорла от статично положение.

Равенството бе възстановено само 8 минути по-късно, когато точен за Севиля бе Антонио Луна. Алваро Негредо хитро пропусна една топка, а Луна се оказа на точното място, за да отбележи - 1:1. Двубоят на "Ла Росаледа" продължи във високо темпо, като не закъсня и третият гол, който отново бе в полза на домакините. Рондон се измъкна от опит за изкуствена засада и намери Себастиян Фернандес на чиста позиция, като последният стори най-лесното, отбелязвайки за крайното 2:1.

До края на сблъсъка нови голове нямаше, а Малага завърши срещата и с човек по-малко, след като в 79' Иско бе изгонен за грубо влизане в краката на Негредо. В края бе отменено и попадение на Севиля, след като Коке вкара топката в мрежата, но съдийският флаг бе вдигнат. Така Малага е вече 7-ми в Примера с актив от 28 точки, докато Севиля се смъква на 11-то място с 2 пункта по-малко.