Милан продължава гонитбата с Юве (видео)

Италианският шампион Милан продължава да преследва лидера Ювентус във временното класиране на Серия А, след като тази вечер "росонерите" постигнаха очакван успех с 3:0 над Каляри на своя "Сан Сиро". Попаденията за Милан бяха дело на Златан Ибрахимович, Антонио Ночерино и резервата Масимо Амброзини. Новото попълнение на домакините Макси Лопес бе включен в групата на Масимилиано Алегри за двубоя, но остана на резервната скамейка през всичките 90 минути на мача.

Златан Ибрахимович поведе атаката на Милан, като в предни позиции му помагаше бразилският национал Робиньо. Марк ван Бомел, Антонио Ночерино, Кларънс Зеедорф и Урби Емануелсон получиха доверието на Алегри в средата на терена, а нов мач като титуляр записа и привлеченият от Лече алжирец Джамел Месба. Освен Макси Лопес, на пейката на "росонерите" седнаха още Филипо Индзаги и Стефан Ел Шаарави, който изнесе добър мач срещу Лацио за Купата на Италия през седмицата.

Сблъсъкът на "Сан Сиро" очаквано започна с повече владение на топката от страна на Милан, като особено активен в предни позици бе Робиньо. Милан обаче трудно достигаше до стопроцентови възможности пред вратата на Агаци, като първият гол на шампионите в срещата падна след статично положение. В 32' Милан получи възможност да изпълни пряк-свободен удар пред вратата на Каляри, а зад топката застана Златан Ибрахимович. Шведът стреля технично над стената и не остави шансове на Агаци, откривайки в полза на домакините - 1:0.

Второто попадение на Милан падна скоро след първото, като точен за 2:0 в 39' бе често бележещият през този сезон Антонио Ночерино. Мексес намери Ибрахимович с една дълга топка в половината на Каляри, а шведът я отклони към Ночерино. Полузащитникът стреля от средна дистанция и прониза Агаци. При такъв резултат настъпи и почивката, като шампионите си осигуриха солиден аванс след 45 минути игра.

В минутите след почивката на "Сан Сиро" не се случваха кой знае колко интересни неща, а в 62' Макс Алегри извърши и първата си смяна, изваждайки Робиньо за сметка на Ел Шаарави. Пет минути по-късно в игра се появи и Масимо Амброзини, който зае мястото на друг от ветераните в червено-черно - Кларънс Зеедорф. Именно Амброзини реализира третия гол за Милан в днешния двубой, като това се случи петнадесет минути преди края на редовното време. Русокосият халф получи една топка фронтално пред вратата на Агаци и с десния крак я прати в долния ляв ъгъл за 3:0.

Тифозите на Милан така и не успяха да видят в действие новото попълнение Макси Лопес, имайки предвид, че третата и последна смяна на Масимилиано Алегри бе 38-годишният Филипо Индзаги. Супер Пипо замени Ибрахимович шест минути преди края

Така Милан запази дистанцията от 1 точка зад лидера Ювентус, който вчера постигна ценен домакински успех с 2:1 при домакинството си на Удинезе. Милан събра актив от 43 точки след 20 изиграни срещи, заемайки втора позиция в Серия А. Каляри е 13-ти с 23 пункта на сметката си. В сряда пред "росонерите" предстои трудно гостуване на Лацио в Рим, докато Каляри приема Рома.