Марко Ройс вдъхнови Борусия (М) за разгром над Вердер

Отборът на Борусия Мьонхенгладбах се изкачи на втора позиция във временното класиране на немската Първа Бундеслига, след като днес възпитаниците на треньора Лусиен Фавре постигнаха разгромен успех с 5:0 над Вердер Бремен у дома.

С основен принос за успеха на Борусия бе един от големите млади таланти на немския футбол - Марко Ройс, който отбеляза хеттрик в мрежата на Тим Вийзе. Гостите от Бремен завършиха срещата и с човек по-малко, след като Папастатопулус бе пратен под душовете четиринадесет минути преди края.

Начало на голеадата даде Херман в 16', след което започна и моноспектакълът на Марко Ройс. Младокът удвои в 23', а седем минути преди края успя и да направи резултата класически.

През втората част Вердер продължи да се представя трагично на стадиона в Мьонхенгладбах, а Марко Ройс оформи хеттрика си в 51', реализирайки за 4:0. Петият пирон в ковчега на бременци заби Аранго, който реализира само две минути след третия гол на Ройс.

По този начин Борусия Мьонхенгладбах се доближи на само две точки от лидера Байерн Мюнхен, но и с уговорката, че баварците все още не са изиграли своя мач с шампиона Борусия Дортмунд.