Шалке вкара четири на Нюрнберг и влезе в зона Шампионска лига

Полуфиналистът от миналата година Шалке 04 се върна в зона Шампионска лига на немската Първа Бундеслига, след като днес "кралскосините" постигнаха разгромен домакински успех с 4:0 над тима Нюрнберг.

По този начин грандът от Гелзенкирхен се изкачи на трета позиция във временното класиране, възползвайки се от поражението на Вердер Бремен на гости в Мьонхенгладбах. Шалке събра актив от 25 точки след 13 изиграни срещи, докато Нюрнберг остава съвсем близо до зоната на изпадащите в германския елит.

Холандският голмайстор на Шалке Клаас Ян Хунтелаар откри резултата на "Фелтинс Арена", реализирайки за 1:0 в 13'. До края на полувремето "кралскосините" реализираха и още веднъж, благодарение на ветерана Раулс Гонзалес, който удвои малко преди почивката.

През вторите 45 минути гостите от Нюрнберг така и не намериха начин да променят нещо в играта си, което и доведе до нови две попадения в мрежата им. Отново Хунтелаар блесна с втория си гол в мача в 66', а шест минути преди края Холтби оформи крайното 4:0 в полза на Шалке.