Тотнъм шокира и превзе "Театъра на мечтите"

Манчестър Юнайтед поднесе неприятна изненада на своите фенове, след като в мач от 6-ия кръг на Премиър лийг допусна изненадваща загуба с 2:3 от Тотнъм, и то на своя „Олд Трафорд".

„Червените дяволи" буквално проспаха първото полувреме, след като гостите поведоха с 0:2 през първите 45 минути чрез Вертонген и Бейл. В началото на второто Нани намали, а Демпси възстанови разликата. Кагава вкара за 2:3 и през цялото полувреме Юнайтед натискаше, като нацели две греди, но до гол не се стигна.

По този начин Манчестър Юнайтед остава на 3-а позиция с 12 точки, като благодарение на головата си разлика се намира пред градския съперник и шампион Манчестър Сити. Тотнъм пък изскочи на 5-а позиция с 11 точки.

Още в 3-ата минута новото попълнение Вертонген проби през центъра и необезпокояван стигна до наказателното поле и стреля. Топката се отклони в крака на Еванс, което попречи на Линдегаард да се намеси успешно и топката влетя във вратата - 0:1 за „шпорите" на Олд Трафорд.

В 8-ата минута пък бившите съотборници във Фулъм - Дембеле и Демпси, комбинираха чудесно, като американецът се опита да стреля от 16 метра, но ударът му мина на сантиметри от страничната греда. Минута по-късно и Ленън пробва късмета си, но топката се отби във Фърдинанд.

Юнайтед пък нямаше отговор за организираната игра в защита на Тотнъм, а в 32-ата минута положението на „червените дяволи" стана съвсем тежко, след като Бейл получи топката в центъра и абсолютно необезпокояван влезе в наказаталното поле и с по-неудобния си десен крак стреля под плонжа на Линдегаард - 0:2 и Тотнъм мечтаеше за победа.

Второто полувреме започна вихрено и до 54-ата минута зрителите на „Олд Трафорд" видяха цели три гола.

В 51-ата Рууни центрира перфектно към Нани, който с крак засече топката във вратата на Брад Фридъл - 1:2. 2 минути по-късно обаче Сандро подаде към Бейл, който стреля мощно към вратата. Линдегаард спаси, но топката се озова в краката на Демпси, който безпроблемно засече в опразнената врата - 1:3.

"Червените дяволи" обаче отново стигнаха до гол, след като Ван Перси изведе по невероятен начин Кагава зад гърба на защитниците, японецът я пое с гръб към вратата, завъртя се и с прекрасен удар преодоля Фридъл за втори път - 2:3 и „Олд Трафорд" започна да пее все по-силно.

Последваха изключително удобни положения за „червените дяволи", които бяха като преродени, но Скоулс и Нани пропуснаха да отбележат, а Рууни тресна гредата в 61-ата минта. В 620ата пък Ван Перси беше изведен сам срещу вратаря и вкара, но съдията отсъди засада.

Положенията пред Фридъл продължиха да се редуват едно след друго, но Рууни и Кагава се отчетоха с нова доза пропуски. В 69-ата минута пък последва чудесна атака за домакините, в която Рууни подаде към Кагава, който изведе Ван Перси на чудесна позиция, но той от 7 метра не успя да уцели вратата. В 73-ата минута отново той не успя да се разпише след удар с глава.

В края на двубоя „червените дяволи" усилиха своя натиск, а Тотнъм съвсем се затвори и чакаше с нетърпение края на срещата. Рууни и Ван Перси пък се отчетоха с нови пропуски, а Майкъл Карик с глава уцели горната греда на Фридъл - 5 минути до края, а резултатът все още беше 2:3.

До края на срещата картинката в двубоя не се промени, но Юнайтед не стигна до гол. Накрая Линдегаард прати топка в наказателното поле, където Фридъл улови топката, а съдията даде край - Тотнъм с победа в „Театъра на мечтите" за първи път от 11 години.