Маркес този път не се даде на Роси

Световният шампион Марк Маркес с "Хонда" спечели състезанието за Голямата награда на Германия, девети кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм в клас MotoGP.

По този начин Марк успя да си върне на Валентино Роси за състезанието преди две седмици в Асен, когато Доктора спечели една от най-напрегнатите надпревари в последните години. Испанецът беше най-бърз на пистата "Заксенринг" и финишира за 41:01.087 минути.

Така той записа третата си победа в кампанията. Втори остана друг испанец Дани Педроса с "Хонда" с време 41:03.313 минути, а трети се нареди лидерът в генералното класиране Валентино Роси (Италия) с "Ямаха" с 41:06.695 минути.

Роси остана на върха в подреждането в средата на сезона със 179 точки, пред Хорхе Лоренсо (Испания) с "Ямаха" със 166 точки и Андреа Яноне (Италия) с "Ямаха" със 118 точки.

Маркес е четвърти със 114 точки. Следващият десети кръг от сезона е на 9 август в Индианаполис (САЩ).

Дани Кент спечели очаквано състезанието в клас Moto3 на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта в Германия. Британският пилот на "Леопард рейсинг", с мотор на Хонда, финишира състезанието с аванс от над 7 секунди срещу испанеца Ефрен Васкес, след като през целия уикенд доминираше в свободните тренировки и квалификации.

Кент, койтоспечели абсолютно всяка сесия на "Захсенринг" преди началото на състезанието, се откъсна рано от преследващите го пилоти, което му позволи да спечели с лекота петата си победа от началото на сезона.

Победата на Кент закова и два рекорда: той е първият британски пилот спобеда на "Захсенринг" със 125-кубиков мотоциклет от 1969 година насам, когато Гран при на Германия беше спечелено от Дейв Симънс. Кент е и първият пилот на Хонда с триумф на тази писта от 1999 година насам, когато победител беше италианецът Марко Меландри.