Българските автомобилисти и мотоциклетисти откриха сезона в Гърция

Първият кръг на националния шампионат по автомобилизъм на затворен маршрут се състоя на пистата в гръцкия град Серес. Състезанието, които бе и открито международно, бе организирано от автомобилния спортен клуб Диамо - Благоевград, заедно с Българската федерация по автомобилен спорт (БФАС) и общините Благоевград и Серес.

Едновременно с автомобилната надпревара на писта "Серес" се състоя първият старт от Източноевропейския и от републиканския шампионат по мотоциклетизъм на писта, организиран от Българската федерация по мотоциклетизъм (БФМ), посочва БТА.

Първият кръг от шампионата на затворен маршрут "Диамо" премина доста интересно, заради участието на 123 пистови мотора и 19 състезателни автомобили, коментира Георги Стоянов, председател на клуб "Диамо" и директор на състезанието.

При колите в серия SUPER победител е гръцкият пилот Спирус Хаванетидис от СК Диамо, втори е Александър Павлов от Контрол рейсинг, а трети - Ерменко Ерменков от Контрол рейсинг.

В най-силната серия MAXI след атрактивна гонитба между Илия Царски с Митцубиши Лансър и Константин Маршавелов, също с Митцубиши, първи се класира Константин Маршавелов.

В серия RS 2000 победител е Ангел Григорчев с Рено Клио, който за първи път участва в кръг от шампионата на България.

В отборното класиране спортен клуб Диамо е първи, на второ място е отборът на Контрол рейсинг, на трето - Автолукс.

При мотоциклетистите българите Мартин Чой и Калин Кулев след невероятно каране са първи и втори на почетната стълбичка в група 1000, трети е сърбинът Милош Милованович.

През 2013 г. предстоят още няколко съвместни състезания между БФМ и БФАС, съобщиха организаторите.

Следващото състезание от календара на БФАС, чийто домакин е СК Диамо, е на 20-21 април 2013 г. - втори кръг от планинския шампионат на България. Надпреварата в "Планинско Благоевград" ще бъде на трасето за благоевградското село Делвино.