Марчело Липи не разгада ребуса Байерн и Гуардиола

Байерн Мюнхен показа нагледно огромната разлика между европейския и азиатския футбол, след като без никакви проблеми баварската машина стигна финала на Световното клубно първенство в Мароко след 3:0 над Гуанджоу Евъргранде.

Съставът, воден от Марчело Липи, по никакъв начин не затрудни действащия европейски шампион, като след много пропуски в 36' Рибери разпечата вратата на Ченг, а в 41' Манджукич удвои. Гьотце в 47' оформи крайното 3:0.

Победителят в азиатската Шампионска лига не създаде нито една чиста ситуация за гол, като дори отправи само един удар по посока на вратата на Мануел Нойер. Байерн пък пропусна далеч по-разгромен резултат, като на цели 4 пъти гредите помогнаха на китайския клуб.

Така, европейският клубен шампион спокойно чака своя противник на финала, който ще бъде определен утре вечер в срещата между Атлетико Минейро и Раха Касабланка.

4052781

Първото полувреме се разви изцяло по вкуса на Байерн, след като тимът овладя изцяло играта и почти всички 45 минути се играха пред врата на символичния домакин.

С всяка изминала минута натискът пред Зен се увеличаваше, а в 16' Тиаго получи отлична топката в наказателното поле, но ударът му се отби в дясната греда на вратата. Последваха още мощни атаки, но завършващият удар на баварците така и не намираше целта.

4052785

През първото полувреме имаше две опасни ситуации пред Нойер, но и двете бяха плод на разконцентрирана игра на защитата. За щастие на европейските шампиони, вратарят внимаваше и в двете ситуации, излизайки рано за да парира извеждащите подавания към нападателите.

Кроос уцели гредата в 22', а китайският тим играеше много силно в защита, но в крайна сметка капитулира в 36'. След центриране в наказателното поле топката бе отбита към Франк Рибери, който от воле стреля, вратарят не се намеси добре, а коженото кълбо се оплете в мрежата зад него – 1:0 за представителите на Стария континент.

4052787

Това уби концентрацията в отбора на Марчело Липи, като защитата допусна нова фатална грешка. В 41' играчите не успяха да изнесат и Тиаго отне топката. Той напредна отдясно и центрира отлично към Манджукич, който с летящ плонж направи Ченг безпомощен – 2:0 до почивката.

Баварците не се смилиха над съперника си и след почивката, като Гуанджоу буквално не излезе от своята половина и не създаде нито едно положение пред вратата на Нойер, с изключение на една контраатака, която обаче завърши без удар по посока на вратата.

4052784

От своя страна Байерн пресираше своя съперник и логично стигна до ранен гол, след като в 48' Гьотце получи на добра позиция и не се поколеба да стреля отдалеч, а Ченг отново беше оставен без шанс – 3:0.

В следващите минути европейският шампион продължи да пропилява положения, като Ченг се отчете с няколко отлични спасявания, а също така гредата отново го спаси при удар на Рибери в 63'.

4052783

До края на срещата топката не пожела да влезе още един път в мрежата на Гуанджоу, а в 83' топката удари на два пъти горната греда след чудесна намеса на вратаря при поредния удар на Марио Гьотце – 3:0 за Байерн Мюнхен.