Ман Сити прегази Лестър и е на полуфинал

Манчестър Сити продължава уверено в турнира за Купата на Лигата в Англия, след като победи като гост Лестър Сити с 3:1, класирайки се за полуфиналите на турнира.

С голяма част от резервните си футболисти елитният тим стигна до победата с голове на Джеко (41, 53) и Коларов (9). Дайър (77) бе точен за домакините, а уникален мач направи бившият "гражданин" Каспер Шмайхел, който спаси безброй положения пред своята врата.

Така Сити очаква съперника си в следващата фаза. В момента се играе и другият двубой от четвъртфиналите, като Челси и Съндърланд ще играят продължения. Резултатът в редовното време е 1:1.

От самото начало "гражданите" не оставиха съмнения кой е по-добрият отбор и след няколко пропуска и спасявания на Шмайхел Коларов изпълни брилянтен пряк свободен удар, който даде аванс на гостите - 0:1.

Лошата новина за Пелегрини беше, че още в 12' Пабло Сабалета получи контузия и се наложи да напусне принудително терена. Състоянието му обаче остава неясно.

Шмайхел пък продължи с брилянтните намеси срещу бившия си тим, след като Джеко и Коларов по два пъти пробваха неговия рефлекс, но датският страж не трепна. Това обаче беше прекратено в 41', когато Милнър опита удар, топката рикошира и се озова в Джеко - удар и 2:0.

Втората част отново почна с две спасявания на Шмайхел, но в 51' и неговият колега Харт най-накрая показа рефлекс, като при хубава атака Кинг стреля, но слабо и английският национал успя да спаси.

В 53' гостите си подпечатаха класирането, след като отново Един Джеко се озова на точното място при центриране на Милнър и за втори пореден път тази комбинация донесе гол за шампионите от 2012 година.

До края на мача Шмайхел се превърна в играч на двубоя, след като не позволи по-тежка загуба, докато Дайър успя да върне един гол за "лисиците", но чак в 77', когато нямаше време за обрат.