Две "елитни" жертви за Купата на Краля

Виляреал успя да се промуши към следващия кръг на Купата на Краля, след като тази вечер стигна до минималното 1:0 като гост на Елче и след 2:2 в първата среща на „Ел Мадригал“ новакът в Примера дивисион продължава напред.

В драматичен двубой двата отбора играха много предпазливо, но в крайна сметка „жълтата подводница“ успя да излъже съперника, а единственото попадение бе дело на Жереми Пербе в 59'. Елче се опита да стигне до равенството в края, но липсата на късмет лиши отбора от класиране напред.

В същото време Леванте заличи лошото представяне преди седмица срещу Рекреативо (Хуелва), като удари противника с 4:0 и след общ резултат от 4:1 продължава напред за Купата на Краля.

Срещата се разви изцяло в полза на домакините, които още до 18' водеха с 2:0 след голове на Шимао (4) и Рубен Гарсия (18). Началото на втората част също беше много силно за валенсианци, които с голове на Иваншиц и Камараса между 50 и 54-а минута подпечатаха победата. В 66' гостите останаха с човек по-малко след червен картон на Вега.

Хетафе също продължава напред, като Хирона не успя да покаже същата игра от преди седмица при равенството 1:1 и логично клубът от столицата спечели с 4:1. Така общият резултат стигна до 5:2 и елитният клуб също чака следващия си съперник.

В същото още един елитен тим отпадна, като изненадващо това е Малага. Това стана тази вечер в Памплона, където Осасуна се добра до 1:1 срещу отбора на Бернд Шустер и след общ резултат 4:4 продължава напред заради повече отбелязани голове като гост.

Малага доминираше в мача, но Уелигтон си отбеляза нелеп автогол още в 1', намалявайки до минимум шансовете за класиране на своите. Все пак в 61' равенството беше възстановено от Елизеу, но гостите така и не стигнаха до победата.