Манолев с първи мач за ПСВ през сезона

снимка: Guliver/Getty Images

Българският национал Станислав Манолев изигра първата си официална среща през този сезон с екипа на ПСВ Айндховен, предаде БТА. Манолев беше на терена пълни 90 минути при успеха с 3:1 над ЕХЦ Хойц, състезаващ се в 4-а дивизия.

Така ПСВ Айндховен преодоля 3-ия кръг на турнира и чака следващия си съперник. Твенте с Николай Михайлов утре е домакин на Ден Бош.

Мемфис Депай откри резултата в 20-ата минута за отбора на ПСВ Айндховен, а в 74-ата Джеорджинио Вейналдум удвои. В 84-ата минута Рон Старманс върна едно попадение, но в 3-ата на добавеното време Джанлука Мария оформи крайното 3:1.

Манолев имаше две много добри включвания, които можеха да доведат до гол, но съотборниците му не бяха концентрирани в решителния момент.

Още във 2-ата минута комбинация между Манолев и Тим Матавж можеше да бъде завършено точно, но българинът попадна в засада.

Две минути след второто попадение пък Манолев проби почти до аутлинията и върна топката към Орландо Енгелаар, който обаче избърза и не улучи момента за стрелба.