Малага надделя в голов трилър

Участникът в Шампионската лига Малага направи важна крачка към класиране за ⅛-финалите на Купата на Краля, след като днес отборът на Мануел Пелегрини спечели с 4:3 гостуването си на скромния Касереньо.

Първата част на сблъсъка протече вихрено, завършвайки при резултат 2:2.

Гостите от Андалусия дръпнаха набързо за 20 минути игра, като Огучи Ониеву откри в 7', а Роке Санта Крус покачи в 20'.

Домакините обаче реагираха вдъхновено, като голове на Хуан Хараис и Чапи доведоха до равенство.

През втората част се стигна и до логичната развръзка, като намиращият се в добра форма тим на Малага взе своето.

В 59' Дуда вкара за 2:3, а отново Роке Санта Крус вкара за 2:4 в 71'. В самия край силите на Касереньо стигнаха и за трети гол, като негов автор бе Естеве в заключителните минути.

Така елитният тим на 99% се класира за следващата фаза на турнира, като само чудо може да изхвърли Малага от надпреварата.