Манолев резерва при реми на ПСВ, Наполи падна в Украйна

Станислав Манолев за пореден път бе в групата на ПСВ Айндховен за двубоя от Лига Европа, но не влезе в игра срещу шведския АИК. „Филипсите" без него се пребориха за равенство 1:1, като не впечатлиха с поведението си на терена срещу предимно защитаващия се гост.

След куп пропуски на домакините шокиращо АИК поведе в резултата в 62-ата минута, когато Карикари преодоля резервния вратар на ПСВ Пржемислав Титон и се разписа за 0:1. Тим Матавц обаче успя да асистира на Джърмейн Ленс, който в 80-ата възстанови равенството.

В другия мач от Група F Наполи продължи негативната си продукция в Лига Европа, след като отново слабостите на защитата при статични положения костваха загуба на възпитаниците на Валтер Мацари.

Неаполитанците се сгромолясаха при гостуването си на Днипро в Днипропетровск и загубиха с 2:0, след като още до почивката допуснаха по елементарен начин попаденията. Очаквано италианският тим пристигна в Украйна без звездите си Единсон Кавани, Горан Пандев, Паоло Канаваро, Морган Де Санктис и наказания Марек Хамшик.

Така в класирането изненадващо или не, лидер е Днипро с пълен актив от 9 точки, а на второ място засега е ПСВ Айндховен с 4 пункта. Наполи и АИК са с по 3 точки до момента.

Само 65 секунди след началото на мача Днипро поведе в резултата чрез Артьом Федецки, който се възползва от рикоширала в стената топка при изпълнение на фаул от страна на Руслан Ротан. Федецки беше необезпокояван в наказателното поле и без проблеми от 5 метра изведе домакините напред - 1:0.

В 42-ата минута пък отново след центиране от фаул топката не беше изчистена умело от Розати, което позволи на Федецки да я подаде към Матеус, за когото отблизо с глава не бе трудно да се разпише за 2:0.

В 45-ата Фернандес от състава на гостите удари с глава съперник без топка, но за негово щастие не получи директен червен картон, а само жълт.

След почивката ситуацията за Наполи не стана по-розова, след като Джулиано направи резултата класически в 64-ата минута, принуждавайки Валтер Мацари да прави промени в състава си. Влезлият като резерва Единсон Кавани успя да върне едно попадение в актива на тима си в 75-ата минута, когато бе точен от дузпа.