Атлетико продължава с победите в Лига Европа

Атлетико Мадрид отново постигна пестелив успех с експериментален състав в Лига Европа, след като се наложи с 2:1 при домакинството си на Академика.

Шампионите в турнира отново трябваше да дочакат второто полувреме, за да наложат превъзходството си в игрови план, като в 47-ата минута Диего Коста с акробатично воле откри резултата.

Дори по-красив се оказа вторият гол в мача, дело на Емре Белозоглу в 67-ата минута. Той пое топката пред наказателното поле и с прецизен изстрел я прати в горния ъгъл на вратата, без да оставя никакви шансове за вратаря Рикардо - 2:0.

5 минути преди края Салим Сисе с глава засече центриране от пряк свободен удар и донесе почетното попадение за Академика.

120 секунди след почивката Коста получи отлично топката след центриране от корнер и с ножичен изстрел от въздуха не остави шансове на иначе много добре представилия се вратар на португалците Рикардо.

Стражът на няколко пъти беше последната преграда между нападателите на Атлетико и мрежата, като най-впечатляваща бе двойната му намеса в 53-ата минута след последователни удари на Коста и Адриан.

Естествено, старши треньорът на „дюшекчиите" Диего Симеоне не разчиташе на суперзвездата си Радамел Фалкао и именно Коста водеше атаката на домакините. Коке и Адриан го подкрепяха по крилата, а в центъра като офанзивен халф се подвизаваше турският ветеран Емре Белозоглу.

Академика разчиташе предимно на контраатаките си, но така и не успя да се възползва от някоя скоростна акция, като личеше и голямата разлика в класите между съперниците. След почивката защитата на португалците капитулира и не оправда стратегията за изиграване на мача.

В другия мач от Група В Виктория Пилзен постигна победа с 2:1 при гостуването си на Апоел в Тел Авив.

Така Атлетико продължава да бъде лидер в класирането с пълен актив от 9 точки, докато Виктория вече има 6 и се утвърждава на второто място.

Третият и четвъртият в таблицата Апоел и Академика имат по 1 пункт и вече значително изостават в борбата за класиране в следващата фаза.