Манчестър Юнайтед завърши с победа, но сдаде титлата (видео)

Отборът на Манчестър Юнайтед взе своето при гостуването си на Съндърланд след минимална победа с 1:0 в мач от последния 38-и кръг на английската Висша лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Уейн Рууни, който се разписа в 20-ата минута.

"Червените дяволи" обаче не успяха да стигнат до заветната 20-та титла в Премиършип, след като водачът преди този кръг Манчестър Сити постигна драматична победа с 3:2 при домакинството си на Куинс Парк Рейнджърс, която прати трофея в ръцете на "гражданите".

Възпитаниците на сър Алекс Фъргюсън имаха нужда от задължителна победа, за да запазят шансовете си за титлата живи и още от самото начало се впуснаха в атаки, за да я постигнат.

В 18-та минута Фил Джоунс стреля опасно с глава след центриране от корнер, а две минути по-късно (20') Юнайтед откри резултата. Фил Джоунс напредна по дясното крило и необезпокояван от никого, центрира в наказателното поле, където Уейн Рууни с глава, засече топката неспасяемо във вратата на Симон Минолет за 0:1.

В 29-ата минути Рууни бе много близо до втори гол, но изстрелът му от пряк свободен удар срещна напречната греда. Пет минути по-късно отново Рууни бе основно действащо лице при много опасна атака на Юнайтед, започнала от Антонио Валенсия и преминала през Ашли Йънг, който намери Рууни в непосредствена близост до вратата на Съндърланд, но нападателят не успя да отправи удар.

Съндърланд отговори с опасен изстрел от воле на Фрейзър Кембъл в 35-ата минута, който обаче не намери очертанията на вратата.

След почивката Юнайтед продължи да бъде по-активния отбор на терена и можеше да се поздрави и с по-изразителна победа, ако не бяха многото пропилени положения. Пропуски пред вратата на Съндърланд направиха Уейн Рууни, Ашли Йънг и Пол Скоулс, а сериозен принос да няма промяна в резултата имаше и вратарят на "черните котки" Симон Минолет, който се отличи с няколко чудесни спасявания.

В крайна сметка до ново попадение в мача не се стигна и Юнайтед си тръгна с трите точки от "Стейдиъм ъф Лайт", които обаче не бяха достатъчни за нов триумф във Висшата лига. "Червените дяволи" завършиха сезона с равен брой точки с градския съперник Манчестър Сити - по 89, но "гражданите" грабнаха титлата с по-добрата си голова разлика.