Болтън се сбогува с Висшата лига

снимка: Guliver/Getty Images

Отборът на Болтън Уондърърс загуби мястото си в английската Висша лига, след като днес "тротърс" записаха фатално за тях равенство 2:2 при гостуването си на Стоук Сити в среща от последния 38-и кръг.

Имайки предвид драматично поражение на Куинс Парк Рейнджърс от Манчестър Сити, евентуален успех щеше да прати Мартин Петров и компания над чертата във временното класиране. В интерес на истината Болтън бе близо до целта, като гостите водиха с 1:2 до 77', когато обаче Джонатан Уолтърс изравни от дузпа.

Мартин Петров попадна сред титулярите на Оуен Койл и изигра пълни 90 минути за "тротърс", но не успя да помогне на своя тим да стигне до така нужната победа.

На почивката балансът бе в полза на Болтън, след като Марк и Кевин Дейвис отбелязаха две попадения, връщайки това на Джонатан Уолтърс още в 13'.

Неприятната развръзка за Уондърърс настъпи през втората част, когато отново Уолтърс бе точен от дузпа, пращайки гостите в Чемпиъншип. Така Болтън поема към втора дивизия с Блекбърн и Уулвърхемптън, докато Стоук Сити завършва на 13-о място в крайното класиране.